Як правильно вибирати фотографа собі на весілля

Сьогодні знайомий поділився проблемою своєї подруги…Захотілось написати цю статтю…

Вкотре людям віддали з весілля не ті фото,яких вони чекали, і які бачили у портфоліо фотографа, коли його замовляли..Вкотре люди незадоволені і мусять платити вдруге і вдягатись вдруге у весільне вбрання, робити візаж, зачіску, дозйомку і платити вже іншому фотографу,щоб мати хоч кілька красивих фото на пам”ять про весілля…А до цього, лише за останні пару місяців до мене зверталось 3 пари, які були незадоволені фотографіями зі своїх весіль і хотіли зробити ще одну дозйомку зі мною.

А тепер питання, чому стільки людей встає на одні й ті самі граблі щоразу?!

Чому далі замовляють людину, в якої у потрфоліо в соцмережах два-три альбоми з навчальних воркшопів і майстеркласів ІНШИХ фотографів, і максимум 1-2 альбоми зі своїми власними роботами, які разюче відрізняються від зроблених на МК?!Ви ніколи не задумувались, чому ті картинки з МК і воркшопів такі, а альбоми зі звичайних весіль і потретних зйомок  в цих горе-фотографів зовсім інші?!

А тому, що на МК не вони ставлять пару, не вони викликають емоції в людей, що фотографуються, не вони керують ситуацією, вони просто натискають купу разів на кнопку спуску фотоапарата з-за плеча фотографа, який дійсно працює з парою в той момент і показує, як це потрібно робити. Вони знімають купу красивого декору,суміщають його потім з фото пари і говорять вам,що це зроблено на реальному весіллі, забуваючи додати, що це все просто муляж…”золота пилюка” , яку вони кидають вам в очі.. А коли діло доходить до вашого СПРАВЖНЬОГО весілля, вам кажуть-ой,погода була не така, як треба, тому фото й не такі, як у мене у портфоліо… 

IMG_6556

Саме тому маю кілька простих порад для наречених, які шукають фотографа собі на весілля, і потім не хочуть плакатись всім, що їм зіпсували фотографії:

 1. Коли вибираєте фотографа, уважно перегляньте його альбоми чи сайт, попросіть показати на особистій зустрічі хоча б 3 зняті ним весілля і переконайтесь, що всі зняті на +- одному рівні і оброблені теж +- подібно і саме так, як вам подобається…
  Якщо фотограф не захоче показувати ПОВНУ зйомку, фотокнигу, задумайтесь-а чи він взагалі знімав це весілля, чи це просто картинки, скачані з інтернету у когось іншого.
 2. Зверніть увагу на ретуш облич-якщо фотограф впринципі не прибирає прищики, мішки під очима чи інші недоліки-ви не матимете права вимагати це зробити в нього після ВАШОГО весілля, значить він взагалі цього не робить,не хоче робити, або не вміє-є різні варіанти,та й по суті, не всім це потрібно..У різних людей є різні смаки- хтось любить “вилизану” журнальну ретуш, а хтось цінить моменти і справжність фото.
  Якщо в портфоліо немає фотографій з тою обробкою, яка вам подобається, не думайте, що саме для вас фотограф зробить вийняток і обробить так, як вам потрібно!
 3. Зверніть увагу на самого фотографа як особистість – чи він вам подобається, чи вам комфортно буде з цією людиною провести поруч свій найщасливіший день, чи він вас не нервує своїм зовнішнім виглядом, поведінкою, манерою спілкування, бо якщо щось із цього присутнє, ви не зможете розслабитись на свому власному весіллі, бо ця людина вас весь час буде поруч і  пробуватиме вами керувати чи щось вам радити у постановках на прогулянці. А як можна показати почуття одне до одного, якщо збоку бігає якесь дивне створіння, що на вас кричить, чи вас нервує, чи вами помикає і ламає вас як людину, замість того, щоб знімати просто вашу історію.
 4. Обов`язково попросіть показати вам кінцевий варіант роботи, яку вам фотограф віддасть після весілля- якщо в пакет входить фотокнига чи мінібук, поцікавтесь, як він виглядає, чи ви зможете коректувати щось перед друком, чи зможете вибирати обкладинку і чи це все робить сам фотограф. Якщо фотограф робить все сам, без вашої участі, переконайтесь, що ваші смаки сходяться і ви не будете потім плюватись від зовнішнього вигляду вашої фотокниги і постити це у всіх соцмережах – ви маєте право погодитись чи не погодитись на такі умови ще до весілля і прийти до компромісного рішення до того, як все буде зроблене, замість того, щоб потім псувати собі і фотографу нерви, бо щось зробили вам не так,як ви собі уявляли.
 5. Зрозумійте, що на фото 50% успіху залежить від ..ВАС!! Якщо ви весь день зі своєю половинкою сваритиметесь, кричатимете одне на одного,злитиметесь, бо щось на весіллі пішло не так, як ви планували, фотограф не намалює вам емоцій і посмішки на ваших обличях і не покаже вашого безмежного кохання..І тут вже вина буде повністю на вас, а не на ньому..Хороший фотограф не буде знімати вас у такому настрої, постарається вас відволікти і розслабити, але фотограф не Бог і покладатись повністю на фотошоп не варто.
 6. Якщо ви замовили хорошого дорогого фотографа НЕ ЕКОНОМТЕ на візажисті і перукарі..а ще краще спитайте вашого фотографа, з ким найчастіше він працює і хто дійсно спец у цих справах..варіант “в мене є суперова перукар, в якої ще моя мама чесалась” в основному є “чарівною” погрозою фотографу))Найчастіше в таких випадках ваша постійна перукар постарається вилізти зі шкіри і зробити з вас “щось надзвичайне”, а закінчується це в основному плачевно-миттям голови після перукарні і сльозами…Те саме стосується візажистів-обов”яково зробіть попередній пробний макіяж, щоб зрозуміти,чи бачення візажистома вашого образу в день весілля співпадає з вашим самовідчуттям і баченням себе у дзеркалі..якщо ці два бачення не сходяться, в вас буде зіпсований настрій(але,о чудо!!зекономлених 100-300грн,бо той візажист, що вам порадив фотограф був дорожчим аж на 100грн!!)І знову ж таки, якщо ви зекономите на візажисті, фотографу прийдеться значно більше уваги приділяти обробці ваших фото і тоді аргумент-а ви мене обробили не так, як у вашому портфоліо не завжди буде влучним і доречним. Бо за художню журнальну чистку обличчя фотограф мусить віддати дизайнеру по 5уо за 1 фото, або сам сидіти і чистити всі плямки , недоліки шкіри і тд до 1 години над 1 портретом…І тоді вже його робота теж виростає в ціні…

  А ще можна  пояснити своїм друзям і гостям, що ви замовили фотографа СОБІ на весілля, а не їм для портфоліо ;)Фотограф не зобов”язаний так само як вас “чистити” всіх 200 гостей на весіллі, які попали в кадр…репортажні кадри, зазвичай, у всіх фотографів  проходять лише кольорокорекцію і фрази типу “та він зафотошопить потім, нащо мені поправляти сукню чи зачіску” недоречні.

 7. Проговоріть обов`язково з людиною, яка вас фотографуватиме, як виглядатиме ваша фотосесія в день весілля і якщо вам подобаються якісь конкретні фото в портфоліо цієї людині – скажіть їй про це, бо фотограф собі може планувати вас знімати якось по-іншому взагалі, сообливо, якщо фотограф працює на весіллях вже багато років і щоразу старається придумати щось нове для себе, щоб було цікавіше знімати..І тоді ви знову ж таки можете й не отримати тої заповітної фотографії, через яку ви цю людину замовили і яку конче хочете бачити у своєму альбомі з весілля. Взагалі в ідеалі з кожним фотографом треба проводити хоча б 1 зустріч хоча б на 1 годину перед весіллям, щоб озвучити все, що вас турбує.
 8. Коли вам кажуть ціну за весільний день у розмірі 100уо чи 2-3 тисячі гривен, не чекайте від фотографій і цього фотографа чуда..бо швидше за все, ця людина ще далека від того,щоб бути впевненим у своїх силах красиво зняти весіллля, швидше за все, ця людина ще вчиться, вчиться на вас же…І вимагати потім від цієї людини чогось нереального не можна-ви самі собі її замовили і вибрали.Просто щоб зрозуміти найпростішу політику цін на весілля- дійсно хороший фотоапарат коштує зараз 30-60тис грн, хороший найпростіший об”єктив портретиник коштує 10тис грн, а дуже хороший портретний об”єктив коштує 30тис грн, ширококутний об”єктив найпростіший коштує 12тис грн, а дуже хороший ширококутний об”єктив коштує 25тис грн.
  Це все разом буде від 50 тис грн до 100 тис грн лише за 1 фотоапарат і 2 необхідних на весіллі об”єктиви…
  Як ви думаєте, людина, яка все це вже має, буде оцінювати свою роботу на весіллі, а потім +оборобка протягом тижня як мінімум (тобто разом 8 робочих днів в ідеалі) у 2-3тис грн?!І це лише гроші ,які фотограф повинен віддати за свою техніку..а за навчання, майстеркласи, оновлення карток пам”яті, батарей, спалахів, і тд я просто мовчу…
  Якщо порахувати, скільки все це для фотографа коштує щороку, весільна зйомка як мінімум має коштувати 400уо, і це лише самі фото на диску чи флешці, без фотокниги..Якщо ж ви замовляєте когось за значно менші гроші, значить людина працює або просто собі в задоволення, або має інший дохід крім фото(а це вже мало б наштовхнути на не надто хороші думки про майстерність фотографа),або людина таки невпевнена у своїх силах і не може собі дозволити взяти більшу сумму за свою роботу, бо в разі чого завжди може сказати:”А що ви хотіли, я ж всього 2 тис грн з вас взяв!”
 9. Якщо ж все-таки у вас нема грошей на хорошого фотографа, який вам подобається на весь весільний день(а з цього можна зробити висновок, що й на весілля велике і гучне теж нема потрібної сумми),задумайтесь, а воно вам потрібно?!Чи Може краще просто піти розписатись і повінчатись з коханим (коханою) в обмеженому колі близьких і найрідніших, замовити ХОРОШОГО фотографа на 1-2-3 години щоб зняти ті найважливіші емоції і ті красиві кадри, яких вам так хочеться, не витрачаючи при цьому шалених коштів..І мінімально відсвяткувавши, просто поїхати і десь відпочити, набратись позитивних емоцій і спогадів на кілька років вперід?
  Навіщо брати кредити, щоб пустити “пилюку ” в очі сусідів, купи знайомих-незнайомих, влазити в борги?Заради одного дня?!Повірте, багато пар цього не роблять і щасливі потім, що почали своє сумісне життя не з боргів, а з хорошої поїздки і нових вражень, почуттів і радості…

Якось так…Добра вам всім!

VM-853