Про ціни

1

Трошки важкувато стало останні місяці по 20-30-50 разів в день писати в соцмережах відповіді на питання про ціну фотосесії. Тому вирішила тут ВСЕ розписати, щоб не писати даремно у 40 % випадків одне й те саме, і в заощаджений від писанини час краще обробити кілька нових фото..
І так – найчастіше питання зараз до мене – ціна сімейної, дитячої фотосесії, а  також фотосесії вагітних.. На даний момент годинна фотосесія в мене коштує 200уо. В результаті зйомки ви отримуєте 80(часами і більше) оброблених фото на диску, в упаковці ручної роботи та мінібук 15х21см на 40 сторіночок .
Для тих, хто хоче отримати з фотосесії   фотокнигу по-більше, є багато різних варіантів – ціна від 50уо* до …. (залежно від розміру та вигляду обкладинки і сторінок книги).
IMG_8907 IMG_9342 IMG_9345 IMG_9353


Відразу кажу, фотографії з сімейних фотосесій ви не отримуєте в день зйомки, чи навіть в перший тиждень після зйомки. Так як знімаю я в місяць 20-30-50 таких фотосесій( це крім весіль), фотографії обробляються довго – мінімальний термін виконання замовлення на цей вид фотосесії на даний момент складає 6 тижнів. В деякі місяці цей термін може зменшуватись, а в деякі, навпаки збільшуватись, залежно від нашої загрузки з дизайнерами.

Друге часте питання, ціна весілля.

IMG_9366

 

 На сезон 2015 року мінімальна ціна на весільний день від ранку нареченої до 8 вечора є 800уо. 

В цю ціну входить зйомка, обробка 200-300(часами і більше) фотографій, фотокнига 20х30см та коробочка з флешкою. Всі решту  вдалих фотографій ви отримуєте у електронному варіанті .
IMG_6810
Для тих, хто  хоче більшу фотокнигу, розцінки такі:
З фотокнигою 30х30 см   – 900 уо
З фотокнигою 25х25см – 800уо
IMG_2487 1

 Повний розрахунок за весілля-в день весілля перед моїм від”їздом додому..Чому так, бо я свою роботу в день весілля виконала, а пари є, на жаль, різні…В наш час легко зіткнутися з тим, що хтось через пару тижднів після весілля вирішить розлучитись (знову ж таки-на превеликий жаль ), і кому тоді віддавати фтографії, і кому вони взагалі потрібні в такому випадку, хто за них заплатить..а робота була виконана немала…

Можливий також варіант дозйомки в будній день після весілля, лавсторі  чи інша додаткова фотосесія. Така опція коштує в мене ще 100 уо, при умові, що дозйомка не займає весь день, а триває 2-3 години. (Вартість беру з розрахунку, що в будній днь я можу відзняти 2-3-4 студійні сімейні зйомки, тому витрачати просто так свій час не хочеться)

Таким чином, ви можете самі собі  порахувати, скільки обійдеться вам той чи інший варіант співпраці зі мною.

Готові оброблені фотографії на дисках ви отримуєте мінімум через 3 максимум через 5 місяців після весілля ( знову ж таки це дуже залежить від сезону  зйомки, якщо весілля було взимку чи весною, часу до отримання фотографій пройде менше, якщо ж у вересні-листопаді-то значно більше).

Щоб зайвий раз не повторювати, чому ціна за весілля в мене в доларах, поясню ще й цей момент. Я ніколи не ставлюа вартість весільної зйомки в гривнях, тому що колись вже був один колапс нашої державної валюти , коли долар зріс з 5 ривен до 8 за 2 місяці. Вже тоді я фотографувала і мала необережність казати ціни в гривнях ))Цей гіркий досвід 2008 року змусив переоцінити вартість своєї роботи. Пояснюю чому: ми, фотографи, дуже прив”язані до курсу долара в першу чергу тому, що техніку купляємо в доларах. Фотоапарат я змушена міняти щонайменше 1 раз на 2 роки, а часами і раз на рік. І купляю я кожен новий фотоапарат не за гривні. По-друге, щороку я докупляю хоча б 1 новий об”єктив, і за нього ціна не в гривнях, а в доларах. За фотокниги останній рік я також розраховуюсь в доларах, а не в гривнях… Оренду приміщень в нашій державі давно чомусь прийнято вимірювати в доларах. Бензин для моєї машини росте пропорційно до зростання долара, так само, як і ціни на інші речі першої необхідності. То чому я маю ставити ціну за свою роботу в гривнях?)))

Ще хочу сказати, чому саме я знімаю весілля до 8 вечора, а не до конця весілля, як багато пар мене питають..За 9 років фотографування весіль я вивела одну закономірність : до 8 вечора на будь-якому весіллі є що знімати.. Гості ще всі тверезі, всі спокійно реагують на фотокамеру і  мені вдається зробити багато хороших, вдалих репортажних кадрів, які потім цікаво дивитись  і молодим, і їх гостям.. Також до цього періоду часу я встигаю зробити молодим фотосесію зі всіма бажаючими гостями, зняти перший танець та кілька перших загальних танців, частину шоупрограмми, якщо вона є, і всі основні фотографії, які б хотілось потім побачити з бенкету: оформлення, розрізання торта, деталі,  різні цікаві та смішні моменти з дітьми на весіллях. А в 8-8.30 гості зазвичай сідають за друге застілля і фотографувати вже практично нічого ( лише в дуже рідкісних випадках з насиченою шоупрограммою є сенс фотографу залишатись до кінця весілля). Далі гірше-гості часами можуть ставати не дуже адекватними і навіть агресивними, і молодій жінці з дорогим фотоапаратом в руках тяжко себе захистити))) Тому я старюсь прощатись з молодою парою до настання такого моменту, щоб і в їх пам”яті, і в мене на фотографіях, всі виглядали щасливими, тверезими і красивими) 

 *уо-це американські долари, не євро)))